Spelen met taal d.m.v. knippen, scheuren en plakken.
Verhalen en gedichten vinden in plaats van schrijven
Verras je schrijfdeelnemers met een creatieve workshop, schrijfcafé of cursusonderdeel door verhalen en gedichten te vinden in plaats van te schrijven. Een laagdrempelige activiteit die
bij allen tot een succesvol resultaat leidt: iedereen kan knippen, scheuren en plakken!
Margriet van Bebber gaat in de masterclass in op haar ervaringen met knipgedichten, readymades en poëziecollages bij schrijfcafé’s, -workshops, -cursussen en evenementen.
Daarna ga je zelf aan de slag: van gevonden teksten en foto’s uit tijdschriften maak je een verrassende collage in tekst en beeld.
Voor schrijfdocenten die plezier hebben in spelen met taal, knippen, scheuren en plakken en daarmee hun deelnemers willen verrassen. Neem twee tijdschriften mee, waarin je mag knippen. Wij zorgen voor ander collagemateriaal en de rest.
Praktische informatie over de masterclass Tekst & Beeld
- Master Margriet van Bebber
- Voor wie Schrijfdocenten, (school)schrijvers die met groepen werken, docenten in PO en VO
- Datum en tijd vrijdag 16 mei 2025 van 14.00 tot 17.00 uur
- Locatie Het Eemhuis, Eemplein 75, 3812 EA Amersfoort. Op loopafstand van station Amersfoort Centraal. Parkeergarage Eemplein.
- Prijs € 97 incl. btw (€ 80,17 excl. btw)
Werk je in de creatieve sector, als werknemer of freelancer, dan kun je – ook in 2025 – een financiële bijdrage aanvragen bij het fonds Werktuig PPO voor professionele ontwikkeling, ook voor de cursussen en masterclasses van Dactylus. Het fonds financiert 1/3 van de totale kosten van jouw ontwikkelplan met een maximum van € 2.000 per jaar.
Over Margriet van Bebber
Dichter, schrijfdocent en oprichter van Dactylus | academie voor schrijfdocenten. Ze leidde zes lichtingen schrijfdocenten op, gaf en geeft alle soort schrijfcursussen en -projecten met volwassenen, kinderen en jongeren: creatief schrijven, gedichten, korte verhalen, kinderverhalen en -gedichten; levens- en familieverhalen. Ze organiseert schrijfwandelingen, – weekends en – weken in binnen- en buitenland.
Schrijven doet ze het liefst op locatie. Je komt haar gedichten dan ook tegen op verrassende plaatsen, zoals in de koepel van een schoolgebouw, in de polder, op bruggen en banken, palen in de branding, de tribune van een bibliotheek en in de tuin van een verpleeghuis.
Voor haar teksten op twaalf bruggen en vier banken in de Harnaschpolder ontving ze de Le Comte jury- én publieksprijs 2018.
In 2022 verscheen haar dichtbundel het blauwe uur in Poëziefonds OPEN van Uitgeverij U2pi.
Foto: Jenny Omvlee
Inschrijven voor Tekst & Beeld
Deze masterclass kan veilig en snel direct afgerekend worden met iDeal of met Bancontact. Na betaling bij je bank word je teruggestuurd naar deze site en is je aanmelding definitief. Lukt het betalen niet, neem dan eerst contact op.
[25-06-M] aanmelding masterclass Tekst & Beeld
Aanmelding masterclass Tekst & Beeld
"*" geeft vereiste velden aan